Porady

Warsztaty dla Kobiet – wyjątkowe spotkania w kobiecym gronie

Od kiedy zajęłam się pracą z drewnem, bardzo często spotykam się ze zdziwieniem wśród napotkanych osób. Reakcje typu „Kobieta? W stolarni?” to dla mnie chleb powszedni. Słyszę to od nowo poznanych osób, w urzędach, na zakupach w sklepach budowlanych, na targach a nawet podczas wizyt u lekarzy. W 90% przypadków wspomnienie o tym, czym się zajmuję wywołuje reakcję „Ale jak to?!”.

A przecież stolarstwo to takie cudowne zajęcie! Niewiele rzeczy na świecie działa równie uspokajająco jak praca z drewnem. Zapach wiórów z właśnie zestruganej deski, przyjemny dźwięk struga sunącego gładko po drewnie, miękka konsystencja farb i satysfakcja z obserwowania, jak zwyczajny kawałek deski zamienia się w dzieło sztuki. Kto i kiedy stwierdził, że szlifowanie, cięcie, wkręcanie śrubek, klejenie czy lakierowanie to zajęcia zarezerwowane dla męskiego grona? No właśnie – nikt 🙂

Z tego też powodu przygotowałam cykl warsztatów dla Kobiet, podczas których będziecie uczyć się podstaw pracy z drewnem, technik malowania, a przede wszystkim stworzycie własne mozaiki, którymi ozdobicie ściany w swoich domach.

Dlaczego warto wziąć udział w takich warsztatach?

Zdobędziesz nowe umiejętności

Zdobędziesz podstawową wiedzę dotyczącą pracy z drewnem. Poznasz sposoby obróbki i zapoznasz się z narzędziami, jakich używa się w stolarni. Opanujesz też różne techniki farbowania i ozdabiania. Nauczysz się malowania farbami akrylowymi przy użyciu pędzli i szpachelek, wybarwisz drewno bejcą i poznasz technikę decoupage.

Opanujesz też poprawną technikę szlifowania, klejenia i zabezpieczania mozaiki przy pomocy lakieru albo wosku.

Odblokujesz blokady twórcze (i nie tylko)

Podczas warsztatów stworzysz mozaikę według własnego pomysłu. Będziesz mogła puścić wodze fantazji i zużyć pokłady twórczej energii. Zobaczysz, jak ważne w tworzeniu jest słuchanie swojej intuicji, kontakt ze swoim wewnętrznym dzieckiem i po prostu dobra zabawa.

Wewnętrznego krytyka zostawisz za drzwiami i będziesz mogła skupić się na realizowaniu swojej wizji w atmosferze pełnej akceptacji.

Jeśli boisz się dźwięku głośnych narzędzi i maszyn, będziesz mogła się z nimi oswoić i zobaczyć, że „nie taki diabeł straszny”. Ale bez obaw – jeśli boisz się takich sprzętów i zwyczajnie nie masz ochoty ich używać – zrobię to za Ciebie, a Ty skupisz się tylko na pracy twórczej.

Naładujesz akumulatory

Prace manualne i twórcze działają kojąco na przepracowany i przeciążony układ nerwowy. W trakcie warsztatów odprężysz się i odpoczniesz po całym tygodniu pracy. Na kilka godzin zapomnisz o troskach dnia codziennego i zatopisz się w świecie farb, pędzli i drewnianego pyłu. Przekonasz się, jak dużo kreatywnej energii masz w sobie i naładujesz akumulatory na kolejne dni i tygodnie.

Spędzisz czas w kobiecym gronie

Spędzisz cudowny wieczór w towarzystwie twórczych Kobiet. Napijesz się wina, odprężysz w miłej atmosferze i przeprowadzisz masę ciekawych rozmów. Poczujesz ogromną moc kobiecej energii i wsparcia. Poznasz nowych ludzi i nawiążesz nowe przyjaźnie. Jedno jest pewne – z warsztatów wyjdziesz z własną mozaiką i pośmiechowymi zakwasami na brzuchu 😉

Warsztaty pracy z drewnem mogą być idealną odskocznią od codzienności. Poszerzą Twoje twórcze horyzonty, zadbają o dobre samopoczucie i wyjątkowe wspomnienia. Stworzysz na nich własnoręcznie ozdobę z drewna, która będzie towarzyszyć Ci w codzienności i przypominać, że drzemią w Tobie ogromne pokłady kreatywności, z którymi możesz wszystko!

Zapisz się na najbliższe warsztaty dla Kobiet i odkryj w sobie Artystkę.

Do zobaczenia!