Pytania i odpowiedzi

Z jakiego drewna zrobione są mozaiki?
Do tworzenia najczęściej używam drewna świerkowego i sosnowego. Zdarza mi się też pracować z buczyną lub modrzewiem. Bazą każdej mozaiki jest sklejka brzozowa.
Jak czyścić mozaikę?
Wszystkie mozaiki pokryte są dwiema warstwami lakieru akrylowego. Należy je czyścić miękką, lekko wilgotną szmatką, bez użycia detergentów.
Jak powiesić mozaikę?
Zawieszenia zawsze dołączone są do przesyłki. W przypadku małych mozaik dołączam zawieszenie typu "krokodyl", natomiast do większych i cięższych form tzw. knagę francuską.
Co składa się na cenę mozaiki?

Na cenę mozaiki składa się nie tylko materiał i czas poświęcony na jej wykonanie. To także koszty prowadzenia działalności (podatki i księgowość), marketing, wynajem pomieszczenia, prąd, konserwacja sprzętu, nowe tarcze czy papiery ścierne.

Czy na podkładkach można stawiać gorące napoje?

Oczywiście! Każda podkładka zabezpieczona jest dwiema warstwami lakieru odpornego na wysokie temperatury. Gorąca kawa czy herbata z pewnością im nie zaszkodzą.

Dlaczego na wykonanie mozaiki trzeba tak długo czekać?
Każdy obraz tworzę od początku do końca ręcznie. Zdarza się, że pomalowanie jednej deski zajmuje mi około 30 minut, a do wykonania pracy potrzebne jest ich kilkadziesiąt. Nierzadko stworzenie mozaiki, szczególnie dedykowanej wnętrzu Klienta, zajmuje kilka tygodni, a często do pracowni spływa kilka zamówień w jednym czasie.
Czy przed zamówieniem mozaiki dedykowanej otrzymam projekt?

Nie robię projektów. Zazwyczaj umawiam się z Klientem na krótką rozmowę dotyczącą wizji i preferencji kolorystycznych. Proszę też o wysłanie zdjęć wnętrza i na ich podstawie wspólnie ustalamy kolorystykę, format i dodatkowe szczegóły, np. czy w mozaice pojawi się element betonowy. Decydujemy też, jakie ułożenie desek najlepiej będzie pasowało do wnętrza. Później przesyłam wycenę i po jej akceptacji zabieram się do pracy.

Do czego mogę użyć mozaiki?

Do czego tylko chcesz! Ogranicza Cię tylko Twoją wyobraźnia. Obraz z drewna ma przede wszystkim ubogacać wystrój wnętrz i sprawiać przyjemność Twoim oczom. Mozaikę możesz powiesić nad kanapą w salonie, obudować nią wyspę kuchenną, użyć jako zagłówka łóżka, drzwi przesuwnych czy ramy lustra. Możliwości jest naprawdę wiele.