Porady

Warsztaty rodzinne – sposób na świetne wspomnienia

Czy wiesz, że umysł współczesnego człowieka w ciągu jednego dnia przyswaja około 34 gigabajtów danych? To odpowiednik 100 tysięcy słów… Około 300 stron… Dużo, prawda? Nasze umysły nie są przystosowane do bycia bombardowanymi przez taki ogrom informacji, dlatego tak często czujemy się zmęczeni i najzwyczajniej w świecie przeładowani.

Mamy internet, super wyraźne ekrany, wspaniałe aparaty w telefonach i realistyczne gry na konsolach. Okulary przenoszące w świat wirtualnej rzeczywistości i prawie wszystkie informacje na wyciągnięcie ręki. Wszechobecna technologia daje wspaniałe możliwości, ale potrafi też sprawić, że oddalamy się od siebie, przenosząc relacje na poziom wirtualny. A przecież nie od dziś wiemy, że człowiek jest zwierzęciem stadnym. Do funkcjonowania potrzebni są nam znajomi, przyjaciele i rodziny – bez nich czujemy się przytłoczeni i samotni.

Warto więc dbać o relacje „w realu” i szukać sposobów na spędzanie ze sobą czasu bez niebieskich ekranów. Świetną okazją do tego mogą być stolarskie warsztaty rodzinne.

Warsztaty rodzinne w Pracowni Figaj

Warsztaty rodzinne w Pracowni Figaj

Czym są warsztaty rodzinne?

Warsztaty rodzinne to wspólne spotkanie w stolarni, podczas którego stworzycie wspólnie wybrany mozaikowy projekt. Może to być stolik kawowy, lustro lub drewniany obraz – wybór należy do Was. Zajęcia takie nastawione są na wzmacnianie rodzinnych więzi, budowanie wspaniałych wspomnień i wspólne rozwijanie wyobraźni.

Dla kogo przeznaczone są warsztaty?

W Pracowni Figaj rodziną jest każdy, kogo za nią uważasz. Na warsztaty możesz zabrać każdego, bez względu na wiek i rodzaj Waszej relacji. Spraw przyjemność partnerowi lub partnerce, zabierz na warsztat rodziców albo zaplanuj urodzinowy dzień z dziećmi. A może za rodzinę uważasz swoją najlepszą przyjaciółkę albo przyjaciela? Nie ma sprawy – po prostu zbierz ekipę i napisz.

Warsztaty rodzinne w Pracowni Figaj

Warsztaty dla par w Pracowni Figaj

Dlaczego warto?

Argumentów przemawiających za tym, by wybrać się na rodzinne warsztaty artystyczne jest wiele. To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych. Poniżej znajdziesz kilka konkretnych powodów, dla których warto rozważyć taką opcję rodzinnego spotkania.

1. Odpoczniecie

Podczas warsztatów rodzinnych spędzicie kilka godzin z dala od migoczącej elektroniki, przytłaczających newsów i codziennych problemów. Skupicie się na pracy twórczej, pobrudzicie dłonie farbą i oprószycie spodnie świerkowym pyłem. Odprężycie się w towarzystwie pędzli, zapachu drewna i dobrej muzyki. Pozwolicie dojść do głosu wewnętrznemu dziecku, a kilka godzin minie w oka mgnieniu. Z warsztatów wyjdziecie z ogromnymi uśmiechami na twarzach – to gwarantowane!

2. Pobudzicie wyobraźnię

Mozaika z drewna daje ogrom twórczych możliwości. Możecie wybrać kolorystykę, jakiej użyjecie i ustalić, jak ma wyglądać wzór. Zdecydujecie, jakiej szerokości deski najlepiej odpowiadają Waszej wizji i jaką techniką je pomalować. Stworzycie swój świat na kawałkach drewna, a później skleicie je w wyjątkową całość, zawierającą w sobie cząstkę każdego z Was.

3. Zdobędziecie nowe umiejętności

Nauczycie się obsługiwać podstawowe narzędzia stolarskie. Dowiecie się, jakie są sposoby na malowanie drewna i jak użyć farb by uzyskać efekt, na którym Wam zależy. Spróbujecie malowania bejcą, akrylem czy lakierem. Użyjecie pędzli, gąbek, szpachelek czy czegokolwiek, co podpowie Wam wyobraźnia. Nauczycie się postarzać drewno, poprawnie je szlifować i kleić elementy do podłoża. A wszystko to pod okiem doświadczonej prowadzącej, która wprowadzi Was w tajniki stolarskiego świata.

4. Zbudujecie super wspomnienia

Najlepsze wspomnienia tworzą ekscytujące, wspólne doświadczenia. Szczególnie te, które przeżywamy po raz pierwszy. Pierwsza własnoręcznie zeszlifowana deska? Przełamanie lęku przed cięciem na pile? A może pierwsza noga wspólnie przymocowana do stolika kawowego? Warsztaty rodzinne dają niezliczoną ilość okazji do budowania niesamowitych wspomnień. A żeby łatwiej było Wam do nich wracać, po zajęciach otrzymacie pakiet profesjonalnych zdjęć dokumentujących Wasze stolarskie przygody.

5. Stworzycie coś własnoręcznie

Mało rzeczy daje satysfakcję równą tej wywołanej stworzeniem czegoś własnymi rękami. Pamiętacie dumę, jaka rozpierała Was, gdy jako dzieci tworzyliście swoje pierwsze rysunki, witraże czy budowle z klocków? Jako dorośli często zapominamy o tym, ile potrafią nasze dłonie i wyobraźnia. Zdajemy się na innych i nie wierzymy w to, że sami jesteśmy w stanie stworzyć coś wyjątkowego. Może warto przypomnieć sobie, jak to jest trzymać w dłoniach własnoręcznie wykonaną pracę, uśmiechając się przy tym od ucha do ucha? Wspólne dzieło zabierzecie ze sobą do domu, żeby cieszyło Wasze oczy i przypominało, jak wiele potraficie.

6. Zintegrujecie się

Wspólnie spędzonego czasu nigdy za wiele. Podczas warsztatów doszlifujecie nie tylko deski, ale też umiejętność komunikacji i pracy w grupie. Zintegrujecie się i poznacie od zupełnie innej strony. Sprawdzicie, kto z Was jest urodzonym liderem, a kto ma najbardziej szalone pomysły. A może okaże się, że ktoś z Was ma wrodzony talent do pracy z drewnem? Przekonajcie się sami.

Warsztaty rodzinne w Pracowni Figaj

Warsztaty rodzinne w Pracowni Figaj

Rodzinne warsztaty stolarskie to świetny pomysł na wyjątkowe wspomnienia. Spędzicie ze sobą kilka godzin na tworzeniu, cięciu, szlifowaniu i wzajemnym poznawaniu. Nauczycie się nowych rzeczy, przełamiecie lęki i wypuścicie na wolność wewnętrzne dziecko. Będziecie się świetnie bawić udowadniając, że z rodziną dobrze wychodzi się nie tylko na zdjęciach.