Porady

Mozaika z drewna na zamówienie – dlaczego warto?

mozaika z drewna z elementami betonowymi

Wyobraź sobie, że surfujesz po stronach internetowych w poszukiwaniu wyjątkowej ozdoby na ścianę. Trafiasz na taką, która pasuje idealnie. Podoba Ci się kolorystyka, materiał, z którego jest wykonana. Odpowiada Ci dosłownie wszystko, jednak jest pewien problem. Rozmiar. Ozdoba jest zdecydowanie za mała i w miejscu, jakie dla niej planujesz będzie wyglądać po prostu śmiesznie.

Albo inaczej. Znajdujesz ozdobę, która kradnie Twoje serce – przepiękną mozaikę z drewna. Rozglądasz się po pokoju i znajdujesz dla niej miejsce tuż nad kanapą. Oczami wyobraźni widzisz, jak drewniany obraz pięknie ociepla wnętrze i zachęca do spędzania w nim czasu. Nie pasuje Ci jednak odcień drewna, z którego jest zrobiony. Idealnie byłoby też dodać do niego akcent Twojego ulubionego koloru, żeby dobrze komponował się z resztą wnętrzarskich dodatków. Przeglądasz więc internet w nadziei, że znajdziesz mozaikę, która będzie zawierała w sobie wszystko, czego pragniesz, jednak niczego takiego nie ma. Masz więc dwie opcje – możesz kupić obraz, który jest piękny, jednak nie do końca pasuje do wystroju, albo odpuścić. Wybierasz to drugie i zamykasz stronę.

Brzmi znajomo? No właśnie. Znalezienie idealnej ozdoby na ścianę graniczy niemalże z cudem. Szczególnie, gdy szukasz czegoś dużego, co będzie miało znaczący wpływ na wygląd przestrzeni. W takiej sytuacji warto zdecydować się na ozdobę skrojoną na miarę – mozaikę z drewna na zamówienie.

Czym jest mozaika z drewna?

Mozaika z drewna to ozdoba, która zyskuje coraz większą popularność na polskim rynku. Najprościej można powiedzieć, że to kawałki desek naklejone na podkład w postaci sklejki albo płyty wiórowej. Drewno użyte do jej zrobienia może być różne, najczęściej jest to jednak świerk lub sosna, czyli gatunki miękkie i lekkie.

Obraz z drewna ma bardzo dużo zalet. Przede wszystkim jest to ozdoba naturalna. Pasuje więc do każdego wnętrza, w szczególności urządzonego w stylu rustykalnym, loftowym czy boho. Drewno ociepla, uszlachetnia, a dodatkowo działa kojąco na ludzkie zmysły. Jest też trwałe, co oznacza, że drewniana ozdoba przetrwa długie lata w nienaruszonym stanie.

Mozaika z drewna to dodatek niezwykle oryginalny – przyciąga wzrok i stanowi naprawdę stylowy element wnętrza. Taka ozdoba daje też duże pole do wnętrzarskich popisów – możesz wykorzystać ją jako obraz, ale też zrobić z niej blat stołu, zagłówek łóżka czy drzwi przesuwne. Możliwości jest naprawdę wiele, jednak by wykorzystać je wszystkie warto rozważyć zamówienie mozaiki personalizowanej.

Personalizowana mozaika z drewna – co to oznacza?

Mozaika personalizowana to obraz stworzony specjalnie dla Ciebie, z uwzględnieniem Twoich potrzeb i upodobań. Możesz mieć wpływ w zasadzie na wszystko:

  • Rozmiar obrazu. Możesz wybrać dowolne wymiary ozdoby. Dzięki temu mozaika wpasuje się tam, gdzie tylko zapragniesz. Możesz powiesić ją nad kanapą, obudować wyspę kuchenną, postawić na półce, a nawet zasłonić nią denerwującą od lat dziurę w ścianie.
  • Kształt. Kwadrat? Prostokąt? A może koło?
  • Kolorystykę. Dopasujesz gamę kolorystyczną obrazu do przestrzeni i swoich upodobań. Wybierzesz odcień drewna i farb użytych w projekcie. Zdecydujesz, które kolory mają dominować, a które być tylko dodatkiem.
  • Technikę wykonania. Zdecydujesz, jaka technika jest dla Ciebie najciekawsza. Lubisz postarzane drewno? A może chcesz dodać do mozaiki betonowy akcent? Podoba Ci się metoda decoupage albo pozłacanie? Możesz wybrać jedną technikę albo zmieszać kilka.
  • Funkcję. W mojej pracowni, oprócz obrazów, możesz zamówić tacę, podkładki pod kubki, stolik kawowy, wieszak na klucze czy lustro. Ponadto do większości mozaik powstających w Pracowni Figaj można dodać funkcję przyciągania magnesów. Mozaika z drewna jako alternatywa dla tablicy korkowej? Dlaczego nie!

Dzięki personalizacji otrzymasz ozdobę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb. Wzbogacisz swoje wnętrze o wyjątkowy dodatek, który będzie cieszył Twoje oczy i zachwycał gości.

Co zrobić, jeśli nie mam konkretnego pomysłu na obraz?

Przede wszystkim nie przejmuj się i napisz do mnie. Poproszę Cię o wysłanie zdjęć przestrzeni, w której ma wisieć obraz i wspólnie ustalimy szczegóły. Stworzę też wycenę i podam czas realizacji. Na tej podstawie możesz złożyć zamówienie lub nie – wycena nic nie kosztuje, a decyzja należy do Ciebie.

Możesz też zamówić mozaikę z dostępnych już wzorów i dostosować tylko jej rozmiar.